Menu
Your Cart

Türk Edebiyati

Ulusal Kurtuluş ve Bağımsızlık Savaşı’nı utkuyla sonuçlandıran Türk ulusu, tam bağımsızlık, ulusal egemenlik ve özgürlük temelinde yükselen çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin yapılanmasını, Osmanlı Devleti’nden kalan borçları da üstlenerek –ve daha sonra bu borçların bütününü ödeyerek–, 15 yıl gibi kısa..
76,56TL
Vergiler Hariç:76,56TL
Newton’a sorulduğunda, “Bu kadar ileriyi görebilmem, devlerin omuzlarında durduğum içindir” demişti. Onun bunu söylerken henüz icat edilmemiş uçakları kastetmediğini biliyordum elbette. Ancak bu benim durumumda da geçerliydi. Tüm kurumları, gelenekleri ve güzellikleri, birikimleri ve umutlarıyla çür..
255,20TL
Vergiler Hariç:255,20TL
Rus popizmi-Narodnizm bir tarım devrimi ideolojisiydi. Otokrasinin kaldırılmasından ve toprağın köylüye verilmesinden yanaydılar. Kapitalizmin Rusya'da arızi bir şey olduğuna inanıyor, bu nedenle de devrimci güç olarak köylüyü  görüyorlardı. '' Halka doğru'' giderken gerçekt..
255,20TL
Vergiler Hariç:255,20TL
Hasan Ali’nin dönüşü Firdevs’i çok sevindirmişti ama bu sevinç boşunaydı. Onu amcasının oğluyla evlendirmek için hazırlanıyorlardı. Firdevs, kendisi için hazırlanan planlardan habersizdi. Amcasının bu acımasız, insan gönlüne pranga takan planını hiç anlayamamıştı. Ne yazık ki babası da bu plana dâhi..
31,90TL
Vergiler Hariç:31,90TL
“Algının, durumların, kişilerin ötesinde olup biten, zamana silinmeyen harflerle yazılmış, değişmeyen, biricik şey gerçek. Ne kadar eğip bükseniz, hangi açıdan baksanız, ne kadar ayak direseniz değişmeyecek. Kim geri alabilmiş ki olup biteni? Kim yen..
255,20TL
Vergiler Hariç:255,20TL
Öç hakkındaki düşünceleriniz ne olursa olsun, bu öyküler arasınsında okuma sürecindeki duygunuzu onaylayan bir öykü bulacağınıza inanıyorum. Bir diğer öykü belki sizi duraksatıp yeniden değerlendirme yapmaya zorlayacak.fakat hepsi de insanlık kadar eski ve insanın yaradılışından beri iliklerinde bar..
191,40TL
Vergiler Hariç:191,40TL
Kendine çok kızıyorsun yapma! Başkalarına göstediğin hoşgörüyü, şefkati, toleransı biraz da kendine göster. Güçsüz hissedebilirsin, zayıf, yorgun, kırılmış, yalnız hatta çaresiz. Bu da sensin. Mükemmellik dediğin, kusurları olan dolu dolu yaşanmış bir hayattan başka bir şey değildir. Hiçbir hatası, ..
255,20TL
Vergiler Hariç:255,20TL
Ol yek katre idi deryayı devranda,Kalbedemedi bir dem dahi cihanda.İki satıra sırlanmış gizemli bir hayatın gayesi, asırlar sonra bir yolculuğun başlangıç noktası haline gelir.Ne garip bir tesadüf ki, ben de yıllardır gark olduğu nedamet duygusundan bir türlü kurtulamamış bir zavallıyım.Öncesi ve so..
191,40TL
Vergiler Hariç:191,40TL
Aşk acısı mırıldanır; bilgi acısı konuşur; arzuların acısı fısıldar; fakirlik acısı yalvarır. Ancak ortada aşktan daha derin, bigiden daha şerefli, arzulardan daha güçlü ve fakirlikten daha acı bir üzüntü daha vardır. Ancak gözleri yıl..
11,82TL
Vergiler Hariç:11,82TL
Denize ulaşmak için yola çıkan bir su damlasının ilginç ve farklı hikâyesini konu ediniyor. Nemiç isimli su damlasının kendisini kuzu şekline sokup denize doğru yola çıkma serüvenini anlatan kitap, Nemiçin yolculuk ..
4,72TL
Vergiler Hariç:4,72TL
Ünlü psikiyatr ve düşünür M. Scott Peck, çok sevilen eseri Az Seçilen Yol’u yazdıktan on yıl sonra, onun devamı olarak bu çok değerli ve aydınlatıcı eseri yayınladı. Tıpkı ilk kitap gibi, Az Seçilen Yo..
271,70TL
Vergiler Hariç:271,70TL
Çağımızın, belki de insanlık tarihinin en büyük bilgelerinden biri olan Sri Nisargadalta Maharafın olağanüstü öğretisini içeren bu büyük eseri sizlere sunmaktan ottur duyuyoruz.İnsanlık bugün, her zaman olduğundan daha fazla aydınlanmaya, kendini, aslında ne olduğunu bilmeye, özünü İdrak etmeye re i..
572,00TL
Vergiler Hariç:572,00TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 4845 (404 Sayfa)
Türk Edebiyati

Türk Edebiyati